Elektronická prihláška na štúdium! KONCERT - Eric Marienthal (USA) a AMC Trio UNIT DVD - záverečný koncert a tanečná DAMA 2017 Prázdniny v školskom roku 2017/2018

PETER ADAMKOVIČ - HRA NA KLAVÍRI
Narodil sa v Prešove, kde absolvoval Pedagogickú fakultu Univerzity P. J. Šafárika (1987 - 1992). V roku ukončenia vysokej školy sa stal členom skupiny TRALALA BAND zameranej na fusion music, s ktorou účinkoval na festivale FIMU (Festival International de Musique Universitaire) v Belforte (1993, 1994).

V roku 1993 založil skupinu s mainstreamovou orientáciou AMC TRIO (M. Marinčák - kontrabas, S. Cvanciger - bicie), ktorá dnes predstavuje jeho ťažisko pôsobenia. S AMC TRIO nahrali už niekoľko úspešných albumov, ktoré sú úspešné nielen doma ale aj v zahraničí a na ktorých spolupracovali so známymi svetovými hudobníkmi. AMC TRIO sa pravidelne zúčastňuje jazzových festivalov doma aj v zahraničí.

Peter Adamkovič je talentovaný hudobník, ktorému sa v priebehu kariéry podarilo vypracovať medzi najuznávanejších jazzových klaviristov. Je mu blízke hudobné smerovanie a štýl B. Powella a B. Evansa.
16. 3. 2016     1790